Bacak İnceltme Hareketleri

Evet hanımlar, sıradaki program bacak inceltme ile ilgili. (Erkeklerde uygulayabilir) Biliyorum bu konuyu çok araştırıyor ama bir türlü çözümünü bulamıyorsunuz. Hatta bu konuyu çözmek için spor salonlarının yolunu aşındıranlar da var aranızda ama orada bile çözemeyenler eminim vardır. Hazırladığım Bacak İnceltme Programı ile evinizde kısa süre ayırarak kolayca bacaklarınızı inceltebileceğinizi göreceksiniz. Yapmanız gereken tek şey bacak inceltme hareketleri ve programın doğru ve istikrarlı şekilde uygulamanız.

Bacak inceltme programı bir erkeğin bacağını da inceltir.

Aslında bu konuyu yazarken ameliyat düşünen hanımefendiler de aklıma geldi, eğer çevrenizde varsa o kişiler, sağını solunu kestirmeden önce bu programı onlara gönderin. Kadın dayanışması yani, kıskançlık yapmayın.

mavi elbiseli siyah güneş gözlüklü ince bacaklı seksi kadın

Bacak İnceltme Programı Size Ne Sağlayacak?

Bacak inceltme programının amacı kesinlikle ince bacaklara sahip olmanız. Fakat bunun yanında size getireceği çok önemli ekstra faydalarda bulunmakta.

Bu programı uyguladıkça, bacaklarınızın yanında kalçanızın şekillenmeye başladığını göreceksiniz. Çünkü seçilen hareketler bacaklarınızın yanında kalçanızı da çalıştıracak ve sıkılaştıracak. Eğer öncelikli amacınız bütün vücudunuzu şekillendirmek ise, Kadın Fitness : Model Vücudu Eğitimi ve Antrenmanı sizin için daha idealdir.

”Bacak incelteme programı” bacak kaslarınızın kuvvet ve esneklik dengesini de geliştireceğini için, bacaklarınızda muhtemel şekilde bulunabilecek, parantez veya çarpıklık gibi durumları ortadan kaldıracaktır. Tabi bu bir iki haftada olmaz uygulamaya devam ettikçe olacaktır.

Bu program, bacaklarınızın esnekliğini arttıracak ve kalçanızın kuvvetini de iyiye doğru ilerletecektir. Bu sayede duruşunuza olumlu yönde etki sağlayacaktır. Unutmayın posturel olarak iyi değilseniz, bacaklarınız mükemmel olsa da göze iyi görünmezsiniz. Kısacası daha dik ve kendine daha güvenli bir duruşunuz olacak. Yürürken bile daha iyi görüneceksiniz. Bilirsiniz bazı kadınların her şeyi tamdır, ama yürümeye başladığında kaçasınız gelir. Dengesiz ve bağımsız bir organ topluluğu gibi görünür.

Bacaklarınızda bulunan selülitlerin gitmesine fayda sağlayacak, ayrıca daha sıkı ve seksi bacaklara ulaşacaksınız. Hadi iyisiniz gelsin mini etekler.

Bacak inceltme programı sayesinde, günlük olarak fazladan kalori yakacaksınız ve sizin kilo kaybetmenize de destek olacak. E daha ne olsun, bir sürü faydası var, bence hemen uygulamaya başlayın.

Bacak İnceltme Programı Ne Kadar Sürede İşe Yarar?

Bu tip soruları her yazımda yanıtlamamın sebebi, tekrar tekrar sorulmaması içindir. Sürekli takipçilerim bu başlıktan sıkılmış olabilir, siz hemen alt başlığa geçin.

Sorunun yanıtı aslında sizde saklı. Mevcut durumunuz nasılsa o kadar sürede işe yarar. İlk haftalarda bile sıkılaşmayı ve değişikliği fark edeceksiniz. Fakat istediğiniz hale gelmesi zaman alacaktır. Bunun için yapmanız gereken tek şey uygulamaya devam etmek.

Alt Bacak , Baldır, Bilek İnceltme Konusu?

Evet, daha fikir aklıma gelir gelmez bu konuda aklıma geldi. İçimden, nedir bu kızların derdi diye geçirdim. Efendim sizler her halinizle güzelsiniz bunu unutmayın. Evet bacak inceltme programı alt bacak, baldır, ayak bileği gibi yerlere de etkili olacak. O sürekli takıldığınız ve benim kemiklerim kalın, baldırım genetik kalın, alt bacağım çocukluktan kalma gibi mazeretlerinizi ortadan kaldıracak. Bu mazeretlere sığınmanıza gerek kalmayacak. Düşünsenize, bacağınızın üst kısmı incelmiş ama baldır hala kalın, olabilir mi? Olamaz, olmamalı, olmasın. bacak inceltme dediğimde bütün bacağınızı kastettim 😀

Bana güvenin bu konuyu da düşündüm ve orası da incelecek. Sizden tek ricam yemek konusunu normal düzeninizin üstüne çıkarmayın, abartmayın yani spor yapıyorum diye. Birde hemen diyet kafasına girmeyin, onlar sonraki işler, bakın hiç bahsetmedim.

Bacak İnceltme Hareketleri ve Programı Nasıl Uygulanacak?

Bacak inceltme programı iki kısımdan oluşmaktadır. Program A ve Program B. Bu iki program her gün değişimli şekilde uygulanacaktır. Haftada 6 gün programları uygulayacaksınız. Bir gün boş geçebilirsiniz. Her programda farklı hareketler bulunmaktadır. Tırsmayın hemen, program kısa, saatlerce sürmeyecek. Sizlerin ne kadar meşgul insanlar olduğunuzu biliyorum. Ayrıca spor salonuna git gel derdi de yok. Evinizin rahatlığında yapabilirsiniz…

**Hareketlerin hepsi peş peşe yapılacak. Yani,

Forward Lunge 15 tekrar her bacak için yap, dinlenmeden
Narrow Squat 15 tekrar yap, dinlenmeden
Body Weight Deadlift 15 er tekrar her bacak için yap.
Bu bir tur demektir.

İlk Hafta her egzersiz 15 tekrar uygulanacak ve sadece 1 tur.
İkinci hafta hedefiniz her egzersizi 20 tekrar uygulamak olsun ve sadece 1 tur.
Üçüncü hafta 30 tekrar uygulayın ve yine sadece 1 tur.
Dördüncü hafta ve sonrasında her egzersizi 30 tekrar uygulayın ve birinci turu bitirin, sonra 1 dk kadar dinlenin ve bir tur daha yapın.
2-3 ay sonra isterseniz 3 tura çıkabilirsiniz. Eğer verdiğim rakamlara hemen ulaşamazsanız sabırla uygulamaya devam edin zamanla kolaylıkla yapabildiğinizi göreceksiniz.

Bacak İnceltme Programı A

Forward Lunge ( Bacak Hareketi )

Bacak açıklığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Çok fazla açmak ya da çok fazla dar tutmak iyi değildir. Özellikle dizinizin hareket esnasında çok fazla ileriye hareketine izin vermeyin. Kalçanızı aşağıya indirip kaldırmanız yeterlidir. Önce bir bacağı bitirin ve sonra diğer bacağa geçerek tekrarları tamamlayın.

Prison Suqat (İç Bacak Hareketi)

Videoda görüldüğü gibi uygulanmalıdır.

Asisted Single Leg Deadlift ( Arka Bacak Kalça Hareketi )

Videoda görüldüğü gibidir.

Bacak İnceltme Programı B

Narrow Squat ( Bacak Kalça Hareketi )

Narrow squat uygulanırken bacaklar birbirine yakın olur. Eğer dengenizi sağlayamıyorsanız bir yerden hafifçe tutunabilirsiniz. Videoda görüldüğü kadar aşağıya inmeniz yeterlidir, isteğe bağlı daha da aşağıya inebilirsiniz.

Feet Elevated Glute Bridge ( Kalça Arka Bacak Hareketi)

Videoda görüldüğü gibidir.

Bacak , Alt Bacak İnceltme

Evet hanımlar, bu program sayesinde bacaklarınız şekillenecek, incelecek ve olası bozukluklar düzelecektir. Selülit denen kavram sizin için tarih olacaktır. Merak ediyorsunuz biliyorum, kaslı ve çirkin mi olacak diye, hayır tam aksine yağsız ince ve daha seksi olacak.

Ne demişler bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur. Sizlerin daha iyi fiziklere sahip olmanız, daha aktif bir yaşam sürmeniz için sizlere destek olmaya devam edeceğim.

Kategoriler: Kadın

Umut Varol

Kişilere özel olarak online fitness danışmanlığı vermekteyim. Benden destek almak için online fitness danışmanlığı sayfasını inceleyebilirsiniz.

58 yorum

Nur sevim karakuş · 12 Mayıs 2023 2:59 am tarihinde

Merhaba umut hocam benim şikayetim bacaklarımdan ve bel bölgemden.Acaba haftada 5/6gün bu programa uyarsam ve yanına ek olarak bir gün bel bir gün kalça çalışsam ters bir etki yaratır mı?Yani incelme yerine kalınlaşmaya başlar mı aşırı yorgunluktan vs.Artık bilmiyorum.Fikrinizi aşırı merak ediyorum.Çünkü spor slaonları artık doğru dürüst sorulara da cevap vermiyor.Sizin sayfanızı çok beğendim iyi akşamlar cevabınzıı bekliyorum

  Umut Varol · 17 Mayıs 2023 2:37 pm tarihinde

  Selamlar, belinizi inceltmek için antrenmandan daha çok günlük aldığınız kaloriyi bir miktar azaltabilirsiniz. Dengeli azaltmalısınız ki antrenman için enerjiniz de olsun. Kalça konusuna gelince, düzenli antrenman orada olan sorunları çözer. Ben kadın danışanlarıma haftada 3 en fazla 4 gün antrenman yaptırıyorum ve şahane sonuçlar elde ediyoruz. Aşırı antrenman sizi sadece fazladan yorar. Beslenme ve antrenmanınızı dengelerseniz çok iyi sonuçlar elde edersiniz. Aldığımız sonuçlar için : Online Fitness Koçluğu, Danışanlarım sayfasına bakabilirsiniz.

Elif · 6 Nisan 2021 3:43 pm tarihinde

Meraba ayak bileği inceltmek için ne önerirsiniz?

  Umut Varol · 8 Nisan 2021 2:36 pm tarihinde

  Hafif tempo koşabilirsiniz veya ip atlamayı deneyebilirsiniz. Biraz kilo kaybetmeniz de faydal olur.

Ebru · 9 Şubat 2021 4:13 pm tarihinde

Merhabalar bu haraketleri ağırlık ile yaparsak sıkılaşma sürecini hızlandırmış olur muyuz ?

  Umut Varol · 9 Şubat 2021 5:35 pm tarihinde

  Selamlar, tekrar ve set sayılarını çıkarabiliyorsanız ağırlık ekleyebilirsiniz. Ağırlık olmadığı zaman tekrarlar arttırmakda bir seçenek olabilir.

Aslıhan · 6 Aralık 2020 11:10 pm tarihinde

Hocam acaba iç bacağı da çalıştırır mı bu hareketler

Sena · 22 Mayıs 2020 7:26 pm tarihinde

Öncelikle merhabalar,
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Benim bir sorum olacak. Eskiden beri zayıf bir yapım var, 45 kiloyum. Boyum da uzun olmadığı için dengeliyor. belim ve vücudumun üst bölgesi gayet inceyken bacaklarım ve kalçam vücudumun üst bölgesine göre daha kalın. Açıkçası bacaklarımın da vücudumun üst bölgesine uyumlu bir incelikte olmasını yeğlerim. Fakat şöyle bir sorun var ki ben zaten 45 kiloyum. Araştırmalarıma göre herkes önce kardiyo egzersizleri yapılmalı diyor. Kendi açımda daha fazla kilo vermemin sağlıklı olacağını düşünmüyorum. Bacaklarımı sıkılaştırma çalışmaları ise onları inceltmeyecek. Peki ben ne yapmalıyım? 🙁 Cevaplarsanız çok sevinirim, teşekkürler..

  Umut Varol · 22 Mayıs 2020 10:08 pm tarihinde

  Selamlar,
  Yapabileceğiniz değişik yaklaşımlar bulunuyor. Bence, bacaklarınızı inceltmeye yönelik çok tekrarlı yaklaşımları uygularken, vücudunuzun üst kısmınıda biraz daha gösterişli hale getirebileceğiniz hipertrofi tipi çalışmalar yapabilirisniz. Bölylelikle simetrik ve dengeli bir görünüm elde edersiniz. Güzel görünmek için illa ki ince olmanıza gerek yok. Dengeli, kıvrımlı ve göze hoş gelen bir görünüm ince olmaktan daha önemlidir.

Biri · 4 Nisan 2020 7:46 pm tarihinde

Hocam bacak inceltme hareketlerini yaparsak kalçam küçülürmü ve bu hareketleri yaptıktan sonra protein tüketirsem o proteinle bacaklar kalınlaşmazmı

  Umut Varol · 4 Nisan 2020 9:59 pm tarihinde

  Kalçanız bir miktar sıkılaşır ve daralabilir. Fakat bunu kalçanızın kötüleşeceği gibi düşünmeyin, daha şekilli ve kıvrımlı olur. Protein tüketmeniz bacaklarınızı kalınlaştırmaz, bu antrenman incelmesi yönündedir. Kilo almadığınız sürece sorun olmayacaktır.

Tülay · 8 Temmuz 2019 11:17 pm tarihinde

Hocam merabalar ben uygulama sırasını anlamadım asagıdakı vıdeolara goremı uygulucagız sırayla yoksa program a ve be dıye yazdıklarınıza gore mı rıca etsem cevaplarsanız

  Umut Varol · 9 Temmuz 2019 6:56 pm tarihinde

  Videolarda görünen sıraya göre uygulayabilirsiniz.

Deniz · 16 Mayıs 2019 10:25 pm tarihinde

Hocam merhaba bu çalışmayı denedim ve aslında hepsini kolaylıkla ve doğru şekilde yapıyorum ama bir hafta sonra dizlerim rahatsız edici derecede ağrımaya sızlamaya başladı. Bırakmak zorunda kaldım. Daha önce gittiğim pilates kursundada aynı sorunu yaşamıştım. Doktora gittiğimdeyse hiçbir sorun göremediler. Sanıyorum benim eklemlerim hassas veya zayıf. Bu hareketleri birer ikişer defa çok yavaştan alıştırarak ve her hafta artırarak kendimce kolaylık sağlamayı düşünüyorum. Sizce bu şekilde uygulamak bacakların kalınlaşmasana veya başka yanlış birşeye sebep olurmu?

  Umut Varol · 20 Mayıs 2019 3:19 pm tarihinde

  Selamlar,
  Bacaklarınızın kalınlaşmasına sebep olmaz. Kilonuzu kontrol altında tutun ve mümkünse 2-3 kg kaybedin. Ayrıca benim kişisel görüşüme göre, cılız bacakların yerini artık şekilli ve atletik bacaklar almaya başladı.
  Dizlerinizde ki ağrıların sebebi, erken safhada fazla antrenmandan kaynaklanabilir. Ayrıca kaslarınızda oluşan gerginlide diz ağrısına sebep olabilir. Özellikle kalça kaslarının ve bacak kaslarını antrenman sonunda dikkatli ve çok zorlamadan esnetmeyi deneyin. Kas gerginliğini kısa sürede gidermenin bir diğer yolu ise, antrenman öncesinde roller uygulaması yapamanız olacaktır.

Ayşe · 1 Mart 2019 8:38 pm tarihinde

Selam hocam.benim problemin bacakalrımın kalın oluşu vücudumda karın bolgemdede yağ var ama en çok bacaklar rahatsız ediyor.yapılarını hep boyle kalındı biraz yağda vardır belki ama. Bunun için aerobik,plates yada fıtnessmi gitsem diye düşündüm.nette size denk geldim çok güzel bir sayfa olmuş.izlediğim iki tane bacak inceltme hareketi bir sure yapıldıktan sonra faydalı olur mu ? Korktıgum şeylerden biri hareketler bacagımı kasa cevırırmi? Bacaklarının güzel bir hal almasını istiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Umut Varol · 3 Mart 2019 3:43 pm tarihinde

  Selamlar,
  Egzersizi sürekli hale getirir ve bir miktar kilo kaybetmeye odaklanırsanız, bacaklarınız incelecektir.

Melis · 1 Mart 2019 6:20 pm tarihinde

Merhaba hocam.benim yıllardır ki sorunum bacaklaramın kalın olması.bu bende doğuştan var kilo ile kalınlaşmadı.incelemesini çok istıyorum. Vücudumda karın bölgemde yaglanmam var fazlalık olarak.sizin sitenize denk geldim çok begendım.şuan yüzme kursuna gidiyorum ek olarak fıtness yada pılatese basvursam mı diye düşünüyorum bacak inceltmesine fayda olurmuş diye?sizden merak ettiğim konu sayfada anlattığınız evde yapabılcegımız A ve B adlı ıkı tane bacak hareketlerini yapsam yeterli olurmu belli bir zaman sonrasında sonuç elde edebılırmıyım.ve korktugum bir konuda bu hareket lerin sonucu kasa dönüşme olup kalınlaşma sabit kalırmı artarmı aydınlatırsanız çok sevınırım

  Umut Varol · 3 Mart 2019 3:42 pm tarihinde

  Selamlar,
  Verdiğim planı uygulayabilirsiniz. Biraz da kilo kaybetmeye odaklann. Şuan için sizi göremedğimden dolayı net bir bilgi vermem olanaksız.

Deniz · 23 Eylül 2018 2:39 am tarihinde

Merhabalar,Bacaklarım yağlı olduğı için spora başladım.3 aydır haftada 6 gün toplam 6-7 dk. lik squat, side lunge tarzı hareketler yapıyorum. Set araları çok az dinleniyorum ve ağırlık kullanmıyorum. Gayet zayıfım ve bu dönemde kilom sabit kaldı. Ancak rahat girdiğim pantolonlar kasmaya başladı, iç bacağım da bir tık genişledi sanki. Spor sonrası esnetmemi de ihmal etmedim..Moralim çok bozuk, lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim:)

  Umut Varol · 25 Eylül 2018 9:47 am tarihinde

  Selamlar, bu konuda size yardımcı olabilmek için, antrenman programınızın tamamını ve sizin şuan ki durumunuzu görmem gerekli. Belkide yanlış yolda ilerliyorsunuzdur. Benden destek almak istiyorsanız Kişiye Özel Online Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  deniz · 9 Mayıs 2020 10:55 pm tarihinde

  Hocam bacaklarımı inceltmek istiyorum. bunun yanında karın ve popo da çalışıyorum. etkili bir incelme için kaslarımı dinlendirmeli miyim? yani bir gün bacak- bir gün karın şeklinde mi çalışmam daha doğru olur yoksa her gün bacak çalışmak daha mı çok inceltir? sizin önerdiğiniz hareketler dışında da bacak inceltmeye yönelik hareketler yapıyorum yani çok hafif antrenman yapmıyorum.

   Umut Varol · 10 Mayıs 2020 4:44 pm tarihinde

   Selamlar,

   Zorluğu yüksek egzersizlerden oluşmayan hafif yoğunlukta egzersizler ise her gün çalışabilirsiniz. Fakat egzersizlerin seviyesi ve antrenmanın toplam hacmi yükseltmeye başladıkça iki günde bir uygulama sakatlıkların önlenmesi açısından iyi olacaktır. Aslında ne kadar sık uygulayacağınız, programa göre değişiyor. Diğer bir konu ise, bacakların incelmesi için, kilo fazlanız varsa biraz beslenmenizde kalori kesmeniz iyi olacaktır.

Sümeyye · 6 Eylül 2018 3:32 am tarihinde

Hocam merhaba sitenizi yeni keşfettim 22 yaşındayım 1.56 boyundayım bacaklarım hem kalın hem parantez şeklinde çarpık. Ortopediye gittim bacaklarımın kemik yapısında bir sorun olmadığını sölemişti ama parantezliği nasıl düzelteceğimi bilmiyorum plates yapıyorum ama sadece pilates yeterli olmuyor. Pilates hocam aletli pilates yapmam gerektiğinide söledi fakat öğrenci olduğum için maddi olarak biraz fazla geldi açıkcası. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Model vücudu programınızıda inceledim gayet başarılı gözüküyor o programımı uygulamam gerekiyor yoksa başka programlar mı yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

  Umut Varol · 6 Eylül 2018 9:45 pm tarihinde

  Selamlar, evet Model Vücudu Programını uygulamanı tavsiye ederim. Fakat bozukluk göze batacak kadar fazla ise, düzelmesi çok zaman alacaktır bunu unutmamalısın. Uyguladıkça her zaman daha iyiye doğru seyredecektir.

Seda · 9 Ağustos 2018 2:40 pm tarihinde

Merhaba hocam. Bu program sayesinde istediğimiz forma kavuştuktan sonra yapmayı bırakırsak tekrar eski haline döner mi yoksa sürekli bu programı uygulamak zorundamıyız

  Umut Varol · 9 Ağustos 2018 3:33 pm tarihinde

  Selamlar, vücudumuz zaman içerisinde sürekli deforme olma eğilimindedir. Beslenme bozuklukları hareketsiz yaşam gibi durumlar zaman içerisinde kilo almaya, yağlanmaya ve selülit gibi durumlar ile karşılaşmamıza sebep olur.Siz bu antrenman ile istediğiniz seviyey ulaştıktan sonra bıraktığınızda elbette ki zaman içerisinde elde ettiğiniz güzel görüntü bozulma eğilimi gösterecektir. Uyguladıkça iyi durumda kalacak ve gerilemeyecektir. Yaşlanmaya karşı direnmenize de yardmcı olacaktır.

   Seda · 10 Ağustos 2018 9:18 am tarihinde

   Merhaba hocam merak ettiğim bir konuda şu ki egzersizleri bazen sabah saatlerinde bazen akşam saatlerinde yapmamızda bir sakınca varmıdır

    Umut Varol · 10 Ağustos 2018 2:30 pm tarihinde

    Selamlar, sabah veya akşam yapmanızda bir problem yok tabi. Mümkün olduğunca günün aynı saatlerini tercih edin.

    Ceylan · 22 Mart 2019 12:00 am tarihinde

    Belim ince bacaklarım kalın sanki şişlik var lütfen yardımcı olun bana

Ceren · 5 Ağustos 2018 4:10 am tarihinde

Merhaba.Programı 1 aydır düzenli olarak uyguluyorum. 4 gün önce 2 tur 30 tekrarlı kısma geçtim.Ancak bu kısma başladığımdan beri bacaklarımda hafif bi şişme meydana geldi .Sizce bu geçici bi (pump gibi)bi durum mu?(kilom sabit)

  Umut Varol · 5 Ağustos 2018 2:32 pm tarihinde

  Selamlar, görsel olarak o şekilde görünüyor olabilir, fakat ölçü olarak ne durumda? Başlangıç ölçünüze göre kalınlaşma mı var? Ölçüyü tabi aynı yerden almanız çok önemli. Diğer yandan görsel olarak daha iyi mi görünüyor? Görünüm ve dengesi daha iyiye gidiyorsa bence sorun yoktur. Diğer yandan boy kilo durumunuzu bilmiyorum, belkide bir kaç kilo kaybetmeniz gerekebilir. Sonuçta belirgin bir kilo fazlanız varsa, incelmek için biraz kilo kaybetmek gerekecektir.

   Ceren · 9 Ağustos 2018 2:47 pm tarihinde

   Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.155 boyunda 46 kiloyum.Bacaklarımı görünüşü aynı.Sadece kilo aldmadığım halde dar pantlonlarıma 1 tık zor girmeye başladım?Yoksa selülitlerimde azalma var.

    Umut Varol · 9 Ağustos 2018 3:40 pm tarihinde

    Görünün o ki kilo durumunuzla ilgili bir problem yok 🙂 pantalonlar yeni yıkanmış olabilir mi? ? Bu işin şakası tabi ki ? Bacak ve kalça kaslarınızda bir miktar hareketlenme olduğu için pantalonlara girmekte zorlanmış olabilirsiniz. Bu normal. Fakat bariz bir kalınlaşma olmadığını düşünüyorum. Zaman içerisinde dengeye girecektir. Selülitlerde azalma olması sevindirici bir durum. Öncesi ve sonrası fotolarınız olsaydı, yazının en sonuna eklerdik ve okuyanlara çok iyi şekilde yol gösterirdi. Belki bundan sonrası için yapabilirsiniz.

Ceren · 14 Temmuz 2018 1:41 pm tarihinde

Hocam merhaba. Sitenizi yeni keşfettim ve herkes için fayda sağlayacak türden uygulamalarınız var teşekkür ederiz. Ben 35 yaşındayım masabaşında çalışıyorum maalesef sürekli oturuyorum. 1.72 boy ve 64.5 kgyum. Bu zamana kadar hiç bu kiloya çıkmamıştım 🙁 Üst bedenime göre alt tarafım basen ve bacaklarım aşırı fazla. Son 3 yıldır özellikle. Üst bacakta sarkıklık ve selülitler de cabası. Bu bölgem için spor salonuna gittim fakat daha sonra bıraktığımda daha da kalınlaştılar. Programınızı akşamları uygulamaya başladım. Ve istikrarlı bir şekilde ilerlemeyi düşünüyorum. Özellikle bu sorunumun yanında fit bir vücut için önerebileceğiniz başka bir programınız var mıdır? Teşekkür ederim.

  Umut Varol · 14 Temmuz 2018 2:53 pm tarihinde

  Selmlar, gerçekten vücudunuzda köklü bir görsel değişiklik istiyorsanız, Fitness Eğitimleri ve Antrenmanları sayfasından, Model Vücudu Programın uygulamanızı tavsiye ederim. Kendi evinizde tamamen aletsiz şekilde uygulayabilirsiniz.

lana · 11 Temmuz 2018 10:55 pm tarihinde

hocam ne kadar zamanda bir bacak çalışmalıyım incelmesi için

  Umut Varol · 14 Temmuz 2018 2:50 pm tarihinde

  Selamlar, bu sizin beslenme düzeniniz ile de ilgilidir. Eğer kilo almadığınızı ve ayda 2 kg kadar verdiğinizi düşünürsek, hafta da 3-4 çalışma yeterli olur.

Beyza · 30 Haziran 2018 11:09 pm tarihinde

Hocam benim üst vücudum belim, kollarım vs zayıf ama üst ve alt bacaklarım kalın.Bu programı uygulamak istiyorum ama bacaklarım kaslanır daha da kalınlaşır diye korkuyorum.Sadece incelme olur değil mi ? Lütfen cevap verin.

  Umut Varol · 1 Temmuz 2018 12:38 am tarihinde

  Selamlar, evet incelme olacaktır, bu konuda içinizi rahat tutun. Sadece, fazladan kalori alarak kilo almayın yeterli olacaktır.

İlkay · 26 Haziran 2018 6:08 pm tarihinde

Hocam merhaba, A ve B programlari, birgun A diger gun sadece B seklinde mi degistirilecek?

  Umut Varol · 26 Haziran 2018 7:47 pm tarihinde

  Selamlar, evet bir gün A, diğer gün B programını uygulayacaksınız. Haftada 3 gün A, 3 günde B programı yapılmş olacak. Bir günde boş geçeceksiniz.

Yağmur · 19 Haziran 2018 10:46 pm tarihinde

Mrb hocam ben normalde zayıfım ancak alt bacaklarımda kas fazlası var yani erkeksi kaba bir şekle sahip etek giyemiyorum benim özellikle hangi harekete yoğunlaşmam lazım hangisi faydalı olur lütfen söyleyin cevabınız çok önemli ?

  Umut Varol · 20 Haziran 2018 2:52 pm tarihinde

  Selamlar, göremediğim için net birşey söylemem çok zor. Bu durumu bölgesel düşünmeyin lütfen. Genel anlamda bacak çalışmaları yaptıkça, üst kısım ve kalça dolgunlaşacak, alt kısım ise zamanla incelecektir. Görsel olarak dengeye girecektir. Alt taraf için ekstra bir çalışma yapmak gerekirse, çok tekrarlı 40-50 gibi uygulamalar yapılabilir. Tekrar söylemek isterim ki, görmeden konuşuyorum.

Firdevs Müge · 28 Mayıs 2018 4:08 pm tarihinde

Hocam ben başladım bacak inceltme hareketrini yapmaya ama dün yaptım bugün bacaklarım çok ağrıyor ne yapmalıyım devam edyim mi? birde bacak kalınlaşması olmaz dimi? Kalçam da ağrıyor birde

  Umut Varol · 28 Mayıs 2018 4:32 pm tarihinde

  Selamlar, bacak ve kalçanızda ki ağrlar tamamen normaldir. Bir kaç defa daha uyguladıktan sonra azalarak ortadan kalkacaktır. Kalçanızda ağrı olmasının sebebi, programın kalçanızıda çalıştırıyor olmasıdır.

Sena Nur · 23 Mayıs 2018 8:48 pm tarihinde

Hocam merhaba benimde şikayetim üst vucuduma göre alt tarafımın çok fazla olmasada kalın olması yağı kısmında eritip inceltmek istiyorum spor salonuna gitmeyi düşünüyorum ama hoca eşliğinde yapmıcagım için yanlış hareketlerle başlamak istemiyorum sizden ricam bana bacak inceltmem için bilgilerinizi paylaşmanız

  Umut Varol · 23 Mayıs 2018 9:09 pm tarihinde

  Selamlar, yukarıda anlatmış olduğum planı spor salonunda da uygulayabilirsiniz. Dilerseniz daha detaylı bir plan olan Model Vücudu Antrenmanı’nı da uygulayabilirsiniz. Bacaklarınızı inceltmek ve iyi bir fiziğe ulaşmak için spor salonuna ihtiyacınız yok. Hatta orada yapacağınız 3*12 tipinde ki planlarla hedefinize ulaşmanız daha uzun sürecektir.

Sermin · 5 Mayıs 2018 11:17 pm tarihinde

Hocam merhaba benim basen tarafıim var ve bacağım normale göre kalın 58 kiloyum boy 162 yardımcı olursanız sevinirim ve gündelik programınızda varsa sevinirim

  Umut Varol · 5 Mayıs 2018 11:22 pm tarihinde

  Selamlar, ne kadar şanslısınız, Kadın Fitness : Evde Model Vücuduna Nasıl Ulaşırsınız? eğitimini 1 saat kadar önce yayınladım. Prensip gereği yeni eğitimlerde ilk 10 kişi ücretsiz yararlanabiliyor. Linke tıklayın ve yazının sonundaki ücretsiz linki kullanarak vakit kaybetmeden kayıt yapın ve eğitime başlayın. Sizden ricam, linklerin olduğu sayfayı sosyal medyada paylaşmanız. İyi çalışmalar.

   Dilara · 15 Haziran 2018 8:26 pm tarihinde

   Hocam merhaba Benim üst bacağım aşırı kalın günde 1 saat ağır fitesle bisiklet sürsem incelme olur mu

    Umut Varol · 15 Haziran 2018 8:55 pm tarihinde

    Selamlar, düşük viteste hızlı şekilde sürmeniz daha çok işinize yaratacaktır, birazda kilo kaybetmelisiniz. Dilerseniz bu antrenmanıda uygulayabilirsiniz. Genel anlamda vücudunuzu inceltmek ve şekle sokmak için Model Vücudu antrenmanını uygulayabilirsiniz.

Demet · 14 Eylül 2017 12:56 am tarihinde

Hocam bacak inceltme konusunda bir sürü yere bakmıştım, en aklıma yatan sizin programınız oldu. Hemen uygulamaya başlayacağım. Benim en büyük sorunum alt bacak. Aslında düzgünler ama biraz kalınlar nedense. Orası incelmese de olur. anladığım kadarıyla bu program bacak inceltme yanında bacakları sıkı ve şekillide yapacak, bu konuda haklı mıyım? Eğer yanılıyorsam söyleyin lütfen. Çünkü bacaklarımın biraz inceltmeye ve biraz da sıkılaşmaya ihtiyacı var.

  Umut Varol · 14 Eylül 2017 12:57 am tarihinde

  Demet Hanım evet bu program bacak inceltme yanında bacaklarınızı sıkılaştırmanızıda sağlayacak. Siz uygulamaya başlayın iki üç hafta içerisinde kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

   Meloke · 24 Mart 2018 12:29 pm tarihinde

   Slm hocam, öncelikle programı çok faydalı buldum. Elinize emeğinize sağlik. Benim merak ettiğim; bacak antrenmanlari için gün (72) saat dinlenme deniliyor okuduğum yazilarda. Sanıyorum ki bu kas kütlesi kazanmak için. Şayet inceltmek ve forma sokmak istiyorsak hergün yapmanın daha doğru olduğunu savunuyorsunuz anladığım. Öyle mi ?

    Umut Varol · 25 Mart 2018 7:36 pm tarihinde

    Selamlar, antrenman sonrasında protein sentezi 48 saat kadar sonra tamamen bitmiş oluyor. Orta ve ileri seviye vücut geliştirmecilerin aynı kası iki günde bir çalıştırdığı programlar uygulanmaktadır. Kas kazanımı ve hacim için bu yaklaşım idealdir. Fakat burada size verdiğim program, oldukça düşük sertlikte bir programdır ve her gün uygulanabilir. Burada kas kazanımı ve hacim ile ilgili bir kaygımız olmadığı için, hafif sertlikte yapılan antrenmanın 24 saat kadar sonra tekrarlanmasında bir sakın yoktur. Ayrıca bacakları inceltmek ve şekillendirmek için, sıklıkla başvurulan bir yaklaşımdır.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir