Kadınlar için online fitness koçluğunu nasıl yaptığımı bu sayfada detaylı şekilde anlatmaya çalışacağım. 

            Online koçluk yaptığım danışanlarımın %60 kadarı kadınlardan oluşuyor ve yaş yelpazesi oldukça geniş. Genellikle hepsinin istekleri çok benzer. Daha şekilli kalça, daha ince bacaklar, daha ince bel, şekilli omuzlar, kendinden emin görünen, havalı  düzgün postür.  Bu sebeplerden dolayı kadınlara özel bir koçluk planım bulunuyor. Adına da, Bikini Programı diyorum. Şimdi detaylara geçelim.

Online Koçlukla İlerleme

            Belirli bir antrenman ilerlemesi kullanıyor olsam da, başarılı sonuçlar için programların sürekli kişiselleştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden Bikini Programı, online koçluk şeklinde ilerlemektedir.

Bikini Programından Ne Beklemelisiniz?

 • Fiziğinizin şekillenmesini, daha şekilli kalça, ince bel, daha ince bacaklar, düzgün omuzlar. 
 • Daha iyi postür.
 • Kas kazanımı, yağ kaybı. (Merak etmeyin itici kaslar değil.)
 • Kuvvet kazanımı ve sporun getirdiği diğer faydalı etkiler. 
 • Zindelik hissi.
 • Artan özgüven.

Bikini Programı Ne Değildir?

 • Mucize bir yöntem değildir, spor bilimine uygun, kadın vücudu göz önüne alınarak uyarlanmış, antrenman programıdır. Etkileyici bir fizik için, antrenman yapmak gerekir.

            Antrenmanlarınız sizin seviyenize uygun, her ay artan ve değişen şekilde ilerler. Egzersizleri doğru şekilde yapabilmeniz ve tekniğinizin gelişmesi için, egzersiz progresyonlarını (ilerlemelerini) kullanıyorum. Back squata başlamadan önce, başka squatlarda ustalaşmalısınız.

Fiziğiniz ne durumda olursa olsun; 

 1. Ağırlık çalışmasına başlatıyorum, kadın vücuduna özel planlar. Amacımız vücut geliştirme değil elbette ama en iyi şekillenmeyi ağırlık çalışarak elde edersiniz. 
 2. 2) İlk amacım şık görünüm, fazla yağlarınızdan kurtarmayı ve şekillendirmeyi hedefliyorum. Daha ince bel, şekilli bacaklar, şekilli kalça ve iyi postür ilk hedefimiz. 
 3. 3) Uygun yağ oranına ulaştığınızda vücudunuz şık bir görünüme kavuştuktan sonra, daha fazla büyümesini istediğiniz kalça – omuz gibi bölgelerin eksikliklerini kapatmayı amaçlıyorum. Bu seviyede birkaç kilo almak gerekebilir. Yağlanmadan gerekli yerleri büyütmeye odaklanıyorum.
 4. 4) Belirli bir seviyeye ulaştığınızda daha fazlası için (her zaman fazlası istenir) özel antrenman yöntemlerini uygulatmaya başlıyorum. (Piramit, eksiltme vs.)
 5. 5) Koçluk sorumluluğu gereği, süreç boyunca sizi destekliyorum.

Tamamen yeni başlayansanız ilk 3 ay evde uygulanabilir. Ev programı için bir çift dumbell ve kalın glute banda ihtiyaç vardır.

Kısa sürede daha fazla ağırlık kaldırmaya ihtiyacınız olacak ve ev ortamı bunun için yeterli olmayacaktır. Bu süreçte ise artık gym kullanmaya başlamanız gerekir.

 Sürecin tamamında sadece ev ortamında çalışıp çok iyi sonuçlar elde eden danışanlarım var ama her zaman gym tavsiye ederim. 


Sık Sorulan Sorular

Bikini Programı Ne Kadar Sürüyor?

Burada fiziksel durumunuz önemli. Genellikle; 3-4 ay sürede beliniz yeteri kadar incelir ve vücudunuz göze güzel gelecek kadar şekillenir. (Beslenmenize özen göstermeniz önemli) 

Devam eden 3-4 ay sürede ise eksik bölgeler tamamlanır ve etkileyici ilk görünüm elde edilir. Her ay vücudunuz adım adım değişir ama foto karşılaştırmalarında belirgin değişim genellikle bu sürede göze görünüyor. Devamlılığınız ne kadar uzun olursa, elde edeceğiniz fiziki görünüm daha fazla değişecek ve daha etkileyici olacaktır.

Kalça Büyütme Programı Mı?

            Programları sizin talepleriniz doğrultusunda kişiselleştiriyorum. Daha büyük kalça için sabırla antrenman yapmalı ve birkaç kilo kazanmayı göze almalısınız. 

İnce Yağsız ve Şekilli Vücut İstiyorum

            Programları sizin talebiniz doğrultusunda kişiselleştiriyorum. Bu tip fiziğe ulaşmak için kilo kaybetmeniz gerekir.

Bacaklarım İncelir Mi?

            Evet bacaklarınız daha ince ve sıkı bir hal alır. Fakat genetik olarak çok kalın bacaklıysanız, aklınızda olan ince bacaklar için sabırlı olmalısınız.

Vücudum Sıkılaşır Mı?

            Evet vücudunuz sıkılaşır. Ağırlık çalışmamızın en temel sebeplerinden biridir.

Yağlarım Var Ama Beslenmeme Dikkat Etmeden Uygularsam Ne Olur?

            Bütün vücudunuz sıkılaşır, kalçanız şekillenir, genel görünüm göze daha hoş gelecek belirli bir şekle girer, beliniz biraz daha incelir. Fakat ciddi sonuçlar için beslenmeyi kontrol etmek gerekir.

Zayıfım, Kilo Alıp Şekillenebilir Miyim?

            Evet, bu programla kilo alarak daha şekilli bir vücuda ulaşırsınız. Kişiselleştirmemin en büyük amaçlarından biri bu.

Yeni Başlıyorum, Yapabilir Miyim?

            Evet, yapabilirsiniz. Programlar yeni başlayandan ileri seviyeye kadar kişiselleştiriliyor. Her ay bir üst programa geçerek, adım adım ilerliyor ve güçleniyorsunuz.

Başlamak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Bikini programı online koçlukla ilerlemektedir. Online koçluğu nasıl yürüttüğümü, fiyat bilgisini ve diğer detayları şuradan inceleyebilirsiniz.