Zayıflama Kilo Verme Programı

Sevgili hanımlar, zayıflamak hepinizin derdi. Hazırladığım bölgesel antrenmanlardan sonra zayıflama kilo verme programı sizin için genel bir çözüm olacak. Tabi bu program sizler için hazırlanmış olsa da, etrafınızda zayıflamak isteyen bir erkek varsa ona da önerebilirsiniz, onda da çok etkili olacaktır. Size teşekkür eder. Özellikle hafif hımbıl, eş sevgili vs varsa, bir yerden başlatın, siz taş gibi olunca o yanınızda hımbıl kalmasın 😀

Sizden çok fazla istek gelmesi sonucunda genel anlamda zayıflamanıza ve vücudunuzu şekillendirmenize fayda sağlayacak zayıflama programı fikri geldi aklıma. Tabi zayıflama programı sadece programın ismi, yoksa sağlıksız cılız bir zayıflamaya götürmeyecek sizi. Bu program ayrıca vücudunuzu şekillendirip, kum saati görünümüne ulaştıracak.

Bu programa başlamadan önce mutlaka bikini ile resimlerinizi çekin ve ölçülerinizi alın. Hedefinize ulaştığınızda yeni fotoları çekin. Bana gönderin sitemizde yayınlayalım. Yüzünüzün görünmesine gerek yoktur.

zayıflamak zayıflama kilo vermek

Zayıflama Programı Size Ne Sağlayacak?

“Zayıflama” programı size bol bol kalori yaktırmayı hedefler. Günlük olarak fazladan kalori yakmanız, beslenmenizde değişiklik yapmasanız bile zaman içerisinde daha fazla kilo kaybetmenizi sağlar. Tabi burada önemli olan nokta, nasılsa spora başladım diyerek her önünüze geleni tüketmemek.

Eğer hiç kilo almazsanız aynı kilo da sabit kalabilirseniz, bu program sayesinde beden ölçünüz 1 beden düşecektir. Bana inanın. Ama kesinlikle kilo almamalısınız. Ayrıca fiziğiniz şekillenerek değişecektir. Zayıflama amacınız olmasa bile sıkı ve biçimli bir vücuda sahip olursunuz.

Bu program postural olarak görünümünüzü daha iyiye doğru ilerletecektir. Bu konudan hep bahsederim, yeteri kadar dik duramıyorsanız, omuz yerleşimleri ve hizalaması uygun değilse, bacaklarınızın bozuklukları giderilmemişse istediğiniz kadar zayflayın çok da iyi görünmezsiniz. Simetri önemlidir. Kaşlarınızı düzenlediğinizde, bir tanesini yamuk yapıyor musunuz? Genelde kadınların birçoğunun bir omzu aşağıda durur. Sebebi çantanızı hep aynı omzunuzda taşımanızdır. Bu ayrıntıya dikkat, çantanızı her gün farklı omuzda taşımanız bu konuyu çözer. Hiç bozuk posturlü model gördünüz mü?

Eğer öncelikli amacınız bütün vücudunuzu şekillendirmek ise, Kadın Fitness : Model Vücudu Eğitimi ve Antrenmanı sizin için daha idealdir. Hayır, benim ilk amacım bacak inceltme diyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

Kalça Göbek Bacak Üzerinde Zayıflama Programı Etkisi

Program içerisinde seçilen egzersizler, kadınsı hatlarınızı bozmamak üzere seçildi. Aklınıza şu gelebilir, ya zayıflama sırasında popom tamamen giderse. Hayır tabi ki gitmeyecek. Kalçası olmayan ve şekillenmemiş kadınların görünümünü bilirsiniz. Asla size öyle bir şey yapmam. Bu egzersizler, sizin vücudunuzu şekillendirecek. Daha düzgün ve dik omuzlar, ince ve şekilli karın bölgesi, yuvarlak ve dik bir kalça ayrıca yağsız ince bacaklar. Kulağa hoş geliyor değil mi?

Tabi bu programı okumakla bunlara ulaşamazsınız, anlatacağım şekilde düzgünce uygulamalısınız. Bu bir süreç, 1 hafta da fiziğiniz şuan ki haline gelmedi, 1 hafta da model olmazsınız.

Amacınız sadece karın bölgesi ile ilgili bir antrenmansa Göbek Eritme Hareketleri ve Programını uygulayabilirsiniz.

Zayıflama Programı Evde Yapılabilir Mi?

Evet. Bu program tamamen alet kullanmadan yapabilmeniz için. Evinizde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Ayrıca saatlerce sürmeyecek. Siz hanımefendilerin ne kadar yoğun olduğunuzu bildiğim için, kısa ve etkili bir program tasarladım.
Seçilen egzersizler bol kalori yaktıran ve aynı anda vücudunuz çok farklı bölgelerini çalıştıran hareketlerdir.

Kilo Verme Sürem Ne Kadar Olur?

Kilo verme konusu tamamen sizin beslenmenizle doğru orantılıdır. Fakat burada, beslenmenizi hiç arttırmadığınızı düşünürsek, kilo verme hızınız tahminen ayda 2-4 kg olacaktır. Tabi beslenmenize küçük bir ayar çekmeniz bu hızı maksimuma çıkartır.

Ama benim sizden isteğim kilo verme için diyet yapmanız değil, beslenmenizi değiştirmeden önce spor yapmaya başlamanızdır. Kilo verme amacı ile bir hızla diyet ve egzersize başlayan insanlar genelde yoğun stres altında kalırlar ve önce sporu bırakıp sonrada daha fazla yemek tüketmeye başlarlar. Sonuç, daha fazla kilo almaktır. Sadece bu programı uygulayın ve normal beslenmenizi değiştirmeyin.

Kilo Verme Programı Nasıl Uygulanacak?

“Kilo verme” programı her gün uygulanacak. Haftada 5 günün altına düşmemelisiniz. Ama benim tavsiyem, haftada 6 gün uygulamanız ve bir gün dinlenmeniz.

Kilo verme programı içerisinde 10 adet egzersiz bulunmaktadır. Kısa sürede öğrenir ve sürekli egzersizlere tekrar tekrar bakmanıza gerek kalmaz.

Her egzersiz 40 sn boyunca uygulanacak ve takip eden 20 sn boyunca dinlenilecek. Yani bir egzersizde dinlenme süresi dahil 1 dk kalacaksınız. Sonra diğer egzersize geçeceksiniz. Aynı şekilde diğer harekette 40 sn uygulanacak ve 20 sn dinlenilecek. Sonra diğer harekete geçecek ve bu şekilde 10 hareketi bitireceksiniz.

1. Hareket 40sn uygula 20sn dinlen diğerine geç
2. Hareket 40sn uygula 20sn dinlen diğerine geç
3. Hareket 40sn uygula 20sn dinlen diğerine geç
.
.
.
.
9. Hareket 40sn uygula 20sn dinlen diğerine geç
10. Hareket 40sn uygula 20sn dinlen diğerine geç

Bu şekilde 10 hareketi bitirdiğinizde 1 tur bitmiş olacak.

Birinci hafta haftada 6 gün sadece 1 tur uygulayın. Bu sizin için alışma ve uyum süreci olacaktır. (Toplam 10 dk)
İkinci ve üçüncü hafta haftada 6 gün ve 2 tur uygulayın. İki tur arasında ekstra dinlenme süresi yok. (Toplam 20 dk)
Üçüncü hafta ve sonrasında 3 tur uygulayın. Turlar arasında dinlenme süresi yoktur. (Toplam 30 dk)

Her gün programı bitirdiğinizde, en altta vereceğim esnetme hareketlerini de 5 dk kadar mutlaka uygulayın.

Kilo Verme , Zayıflama Programı

Step Up (Kalça ve Bacak Hareketi)

Bu hareketi yaparken evde bulunan bir sandalyeyi kolaylıkla kullanabilirsiniz. Yüksekliği diziniz hizasında olan bir sandalyedir. Biraz daha yüzsek veya biraz daha alçak olabilir. Her tekrarda kullandığınız bacağı değiştirin. İki bacak için toplamda 40 sn uygulayacaksınız. Sizin dumbell kullanmanıza gerek yok.

Superman ( Sırt Bel Kalça Hareketi)

Hareket videoda görüldüğü gibidir. Siz biraz daha seri yapabilirsiniz. Yukarıda beklemek biraz zordur. İlerleyen zamanlarda yukarıda 1 sn bekleyebilirsiniz.

Burpee ( Bütün Vücut )

Videoda iki tip burpee gösterilmektedir. Yeni başlayanlar için olanı ilk gösterilen, ileri seviye için olanı ise ikinci gösterilendir. Siz ilk gösterilen ile başlayın. 2-3 ay sonra isterseniz ikinciyi yapmaya başlarsınız.

Plank to Down Dog ( Sırt Karın Göğüs Bacak Hareketi)

Bu egzersiz plank pose ve down dog pose arasında geçişten oluşmaktadır. Videoda görüldüğü gibi bu iki pozu değiştirerek 40 sn boyunca uygulamalısınız.

Forward Lunge (Alt Vücut Hareketi)

Bu hareket belden aşağıda bulunan bütün kasları çalıştırır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta adımınız çok ileri veya çok geri atmamanız ve optimal bir aralıkta tutmanızdır. Her tekrarda bacak değiştirmelisiniz. Dizlerinizi yere yaklaştırın fakat değdirmeyin.

Plank Pose (Karın Hareketi)

Videoda görünen poza geçip 40 sn sabit şekilde bekleyin. Belinizi veya kalçanızı aşağıya düşürmeyin. Kalçanız ve karın kaslarınız sıkılı olsun. En önemli nokta kürek kemiklerini birbirine yaklaştırmak yerine iterek birbirinden uzak tutun ve o şekilde bekleyin.

Plank Twist (Karın Hareketi)

Hareket videoda görüldüğü gibidir. Vücudunuzun düz duruşunu bozmamalısınız. Kalçanız veya karnınız öne düşmemeli, yukarıya da kalkmamalıdır.

Side Lunge (Bacak Kalça Hareketi)

Hareket videoda görüldüğü gibi yapılmalıdır.

Reverse Bridge (Kol Sırt Kalça Hareketi)

Hafifçe dirseklerinizi kırarak aşağıya inin ve kalçanızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırın.

Jumping Jack (Alt Bacak Kardiyo)

Kilo Verme Zayıflama Programı

Evet hanımlar sizler için hazırladığım ücretsiz olan kilo verme zayıflama programı eminim fiziğinizi çok değiştirecek. Bu programı sosyal ağda paylaşmanız beni sevindirir. E bu kadar emeğin bir karşılığı olmalı. Ayrıca aşağıda bulunan yorum kısmına bir şeyler karalamanız iyi olur, o kadar okuyup faydalanıp bir selam vermeden gitmek olmaz değil mi?


Kategoriler: Kadın

Umut Varol

Kişilere özel olarak online fitness danışmanlığı vermekteyim. Benden destek almak için online fitness danışmanlığı sayfasını inceleyebilirsiniz.

33 yorum

Şeyma · 28 Haziran 2019 12:37 am tarihinde

Merhaba umut bey. Ben 22 yaşındayım 70 kiloyum. Eutrox 50 mg tiroid ilacı kullanıyorum. Bir anda kilo aldım. Desyrel ve lustral kullanıyorum uyku bozukluğum olduğu için ne yapmam lazım?

  Umut Varol · 3 Temmuz 2019 12:38 pm tarihinde

  İlaçlar konusunda bilgim malesef ki yok. Ama en temel şekilde günlük yürüdüğünüz mesafeyi olabildiğince arttırmanzı tavsiye ederim.

Muhammed · 9 Haziran 2019 4:22 am tarihinde

Hocam merhaba . Benim boyum 1.68 kilom 117 . Bu program kilo vermemde ve sarkmaları engellememde yardımcı olur mu ? 1 aydır falan diyet yapıyorum diyet sonucunda 4-4.5 kilo kadar bi kilo verdim eğer programınızın benim içinde uygun olduğunu düşünüyorsanız hemen başlayacağım . Çok teşekkürler ..

  Umut Varol · 10 Haziran 2019 1:51 pm tarihinde

  Selamlar, şuan bu program senin için yorucu olabilir. Benim tavsiyem, belirli bir programa başlamaktan ziyade günlük yürüdüğün mesafeyi olabildiğince arttırman olur. Bu şekilde kendini çok yıpratmadan düzenli kilo kaybını (diyeti bırakmamalısın) bir süre daha devam ettirebilirsin. 20 kg kadar daha verdikten sonra bu tip egzersizlere başlaman daha iyi olabilir. iyi çalışmalar.

deniz ela · 26 Mayıs 2019 2:36 pm tarihinde

merhabalar umut bey ben 16 yaşımdayım 1.69 um ve sürekli 60-61-62 kilo civarlarında değişiyorum spora gidiyorum ama nasıl düzenli biçimde gideceğimi ve nasıl düzenli yiyeceğimi bilmiyorum 53- 54 kg olmak istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

  Umut Varol · 28 Mayıs 2019 3:57 pm tarihinde

  Selamlar, bu konuyu kısaca özetlemek biraz zor. Sizin öncelikte yıllık olarak düzenlenmiş bir gelişim planına ihtiyacınız var. Bu planı uzman bir antrenör sizin için oluşturabilir. Beslnmenizide bu plana uygun şekilde düzenlemelisiniz. Genel geçer bilgilerden ziyade, ihtiyaca yönelik kalori ve karbonhidrat ayarlamasını, planı haırlayan antrenör size anlatabilir.

Ülkü · 22 Mayıs 2019 4:55 pm tarihinde

Merhabalar Umut bey ben 20 yasında 153 cm 57 kg
Belimde L4-5 ve L5-S1 de iki tane fıtık başlangıçlarım var düzenli bel egzersizlerimi yürüyüşlerimi yapıyorum bu programı da uygulayabilir miyim cevap verirseniz teşekkür ederim

  Umut Varol · 22 Mayıs 2019 9:13 pm tarihinde

  Selamlar, bu programı uygulayabilirsiniz, fakat bazı konulara dikkat etmelisiniz.
  1) Aşağıda bulunan iki egzersizi programdan çıkartın.
  Superman,
  Plank Twist
  2) Aşağıda bulunan 3 egzersiz sırasında bel bölgenizde bulunan omurga pozisyonunu notral şekilde tutamayacak ve ekstra zorlama ile içe veya dışa kavis almasını sağlayacaksanız bu egzersizleride yapmayın.
  Burpee
  Plank Pose
  Reverse Bridge

  Aslında geriyede pek birşey kalmıyor. Egzersiz bel fıtığı için çok faydalı olsada, bilinçli şekilde yapılmalıdır. En dorğusu iyi bir eğitmenden biraz özel ders almanızdır.

   Ülkü · 22 Mayıs 2019 11:24 pm tarihinde

   Cevabınız için çok teşekkür ederim ben en iyisi yürüyüşüme devam edeyim

Eslem · 6 Mart 2019 11:15 pm tarihinde

Merhaba umut bey. 166 boyunda 78 kilo dayim. Spora yeni basladim ve sizin gosterdiginiz hareketlere ek kosu bandı bisiklet ve eliptik ekliyim mi ve spordan once ve sonra nasil beslenmeliyiz. Simdiden tesekkur ediyorum. Hareketleri uygulayıp 1 ay sonra degisimleri yazarim

  Eslem · 6 Mart 2019 11:16 pm tarihinde

  19 yasımdayım

  Umut Varol · 10 Mart 2019 9:36 pm tarihinde

  Aerobik çalışmalar eklemeniz faydalı olacaktır. Beslenme konusu için beslenme bölümünü inceleyebilirsiniz.

Öykü · 1 Mart 2019 10:48 pm tarihinde

Merhabalar, 18 yaşında 168 boyunda ve 100 kilo bir kızım. Bir aydır spor yapıyorum, hem cardio hem de ağırlık kaldırıyorum, ama tartıda herhangi bir sayısal değişiklik yok. Bu normal midir? Ve birde ağırlık kaldırdığım için kilo verirken kaslanır mıyım? Amacım kilomu direkt olarak yağlardan verip daha çok ince ve kıvrımlı bir görüntüye sahip olmak. Ağırlıklarla bunu başarabilir miyim yoksa ağırlıklı olarak cardio mu yapmalıyım?

  Umut Varol · 3 Mart 2019 3:13 pm tarihinde

  Selamlar, hiç kilo kaybetmiyor olman normal değil. Fakat yaptığın sporun işe yaramadığı anlamına gelmez. Bir miktar sıkılaşmış ve bir miktar fiziksel kondisyonun artmıştır. Kilo kaybederken kaslanmazsıni gönlünce spor yapmaya devam et lütfen, bu kaygın önemsiz.

  Bahsettiğin şekilde sadece yağlarından kilo verebilirsin. Fakat bunun için profesyonel bir yardm alman gerekir. Hem antrenman planını gerekli şekilde takip edecek ve düzenleyecek hem de beslenme konusunda tavsiye verecek birisi senin için çok faydalı olur. Benden yardım talep edersen Fitness Koçluğu ve Danışmanlığı sayfasını inceleyebilirsin.

Sema · 17 Ocak 2019 1:31 am tarihinde

Merhaba umut bey bn masa başı çalıştığım için oturuyorum genelde yaşım kilom 60 boy 1.66
Spora akşamları saat 19:30 da gidiyorum ve genelde oturarak çalıştığım için günlük besin ihtiyaçlarımı nasıl karşılamam gerektiğini bilmiyorum genelde sabah haşlanmış yumurta zeytin yiyiyor, öğlen kepek ekmeği ile yaptığım sandeviç ve saat 17:00 da akşam yemeği olarak bir kahse çorba bir kase yakın yoğurt salata gibi tüketimler yapıyorum doğru olurmu bu

  Umut Varol · 17 Ocak 2019 2:10 pm tarihinde

  Selamlar, yaşınızı yazmayı unutmuşsunuz sanırım 🙂
  Günlük beslenme değerlendirilirken çok fazla kriter göz önünde bulundurulabilir. amaca göre kalori alımı ve sınırlandırılması ilk göz önüne alınacak maddedir. Siz amacınıza uygun kalori alımını sağlıyorsanız ve aldığınız kalorinin içerisinde, protein,yağ,karbonhidrat dağılımı kabaca eşitse, bu sizin için yeterlidir. Daha fazla detay için beslenme bölümünü inceleyebilirsiniz.

Müjde aslan · 19 Eylül 2018 6:23 pm tarihinde

Merhaba Umut Bey. Ben yeni doğum yaptım ve hamilelik sürecimde 20 kilo aldım. Şu anda 80 kiloyum ve 164 boyundayım. Bana uygun bir program söyleyebilir misiniz ?

  Umut Varol · 19 Eylül 2018 10:41 pm tarihinde

  Selamlar, Öncelikle spor yapıp yapamayacağınız ile ilgili doktorunuzun görüşünü almalısınız. Sonrasında, size özel antrenman düzenlememi ve sizi takip etmemi istiyorsanız Online Destek sayfasındaki açıklamaları okumanızı rica edeceğim. Basit bir programla büyük değişimler elde etmek malese ki biraz zor. Değişken antrenman programı takip etmelisiniz. Fakat yukarıda bulunan programı uygulamanızda size fayda sağlayacaktır.

Aslı akyüz · 13 Eylül 2018 9:16 pm tarihinde

Merhaba umut bey ben haftanın 3 günü fitness 2 gün yüzmeye gidiyorum spordan 3 saat önce yiyorum sporum aksam 7-8 arası oldugu için acıkıyorum salata yemeye çalısıyorum sadece sizce ne yapmalıyım

  Umut Varol · 13 Eylül 2018 10:09 pm tarihinde

  Selmalar Aslı Hanım, spordan önce ekstra yemek uğraşna girmek yerine, 3 saat kadar önce tüketmiş olduğunuz besinleri protein ağırlıklı ve biraz yağlı tüketebilirsiniz. Biraz çiğ kuru yemiş takviyesi ile de acıkma sorununu tamamen ortadan kaldırırsınız. Diğer taraftan, 3 saat kadar aç kalmanızın size bir zararı yok. Üzerine spor yapmanızında bir zarar yok. O yüzden çok dert etmemeye çalışın, bol bol su içerek ve bir fincan bitki çayı tüketerek bu sorunu çözebilirsiniz. Size şöyle bir örnek vermek isterim, 8 saat içerisinde besinlerini tüketip, 16 saat boyunca hiç yemek yemeyen ve sadece su kahve çay tüketerek vücut gliştirme yapan sporcular var. Biraz aç kalmak vücudunuzun yağ asitlerini bozdurmasına yardımcı olur. 🙂

İzzet · 26 Temmuz 2018 6:23 pm tarihinde

Umut bey öncelikle teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Ben eşim için araştırma yaparken sitenize rastladım ve yazılarınız hoşuma gitti. Kendim içinde birşeyler sormak istiyorum. Sol diz yan çapraz bağ ve sol diz menisküs ameliyatları geçirdim. Hareket kısıtlılığım oluştu. Kilo problemimde var(106) evde veya spor salonunda ne tarz hareketler önerebilirsiniz acaba. Ben genelde yüzme yapıyorum ama; zayıflamayı hızlandırmak istiyorum. İlginize teşekkürler.

  Umut Varol · 27 Temmuz 2018 12:14 am tarihinde

  Selamlar, faydalı olabildiysem ne mutlu bana 🙂 Eşiniz için Model Vücudu Antrenmanını uygulatmanızı öneririm 🙂

  Ameliyat sonrasnda oluşan hareket kısıtlılığından kastınız, diz ekleminin tam açılmaması veya tam kapanmaması mıdır? Yoksa geçici bir süre eklem üzerinde baskı oluşturmamak mıdır? Doktorunuz spor yapmanız konusunda nasıl bir tavsiye verdi? Bu sorulara yanıt verirseniz aklımda daha net bir resim oluşacaktır.

  Kilo kontrolünüz için ilk yapmanız gereken beslenmenize çeki düzen vermektir. Kalorisi ve glisemik indeksi düşük besin maddelerini incelemeli ve bunlardan oluşan günde üç ana öğün ile beslenmelisiniz. Bu sayede yavaş yavaş kilo kaybı başlayacaktır. Beslenme konusunu tamamladıktan sonra, yüzme antrenmanlarınızı interval şeklinde uygulayabilirsiniz. Kalori yakımını arttırmak içinse vücut ağılığınız ile egzersizler yapabilirsiniz. Sol dizinize yüklenmeden yüzlerce egzersiz yapılabilir. Özellikle üst vücut ve core bölgesi çalışmaları bu konuda size yardımcı olacaktır. Zaman içerisinde kilo kaybı gerçekleşir, vücudunuz şekle girer. Fitness eğitimleri kısmından uygun eğitimi seçerek kendinize basit seviyede programlar oluşturabilirsiniz.

   izzet · 28 Temmuz 2018 12:40 am tarihinde

   İlginiz için çok teşekkür ederim. Tavsiyelerinize uyacağım. Sol dizimde yüklenme olunca ağrı oluşuyor. Kilonunda etkisinin olduğunun farkındayım. Ameliyat olalı 4 sene oldu ama maalesef kilo dolayısıyla dize binen yük fazla olduğundan ağrı yapıyor. Onun dışında çok şükür problem yok. Doktor, bisiklet ve yüzme önerdi. Kilo kaybından sonrada yürüyüşler olabilir dedi. Birazda bacakda oluşan kas kaybı dolayısıyla bende de bir korku oluşuyor. Tekrar sıkıntı yaşarım diye. Bu konuda zaman ayırdığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır. Arkadaşlarımada sitenizi önereceğim. Böylesine faydalı bilgileri herkes okumalı ve uygulamalı diye düşünüyorum.

Ayse · 22 Temmuz 2018 10:03 pm tarihinde

Uygulamaya başlayacağım. Umarım devam ettirebilitim. Ben dik duramıyorum. Durus bozukluğum vad ekstra bi sdyler önerebilir misiniz? Tesekkur ederim

  Umut Varol · 22 Temmuz 2018 10:08 pm tarihinde

  Selamlar, öncelikle duruş bozukluğunuzu tamamen düzeltmelisiniz. Bunun için Fitness Eğitimleri ve Antrenmanlar sayfasından Mükemmel Postur : Özgüveni Yüksek Bir Duruşunuz Olsun eğitimini inceleyin, orada bulunan antrenmanlar daha dik durmanızı sağlayacaktır.

Zehra · 28 Mayıs 2018 4:07 pm tarihinde

Merhaba, bu programı evde uyguladığımızda kilo vereceğim, peki sıkılaşacak mıyım? Yani ne bileyim vücudum güzelleşecek mi? Yoksa sadece koşar gibi kilo mu vereceğim?

  Umut Varol · 28 Mayıs 2018 4:33 pm tarihinde

  Selamlar, sıkılaşacaksınız, kilo vereceksiniz. Fakat vücudunuzun tamamen değişmesi için size Kadın Fitness : Evde Çalışarak Model Vücuduna Sahip Olun eğitimini tavsiye ederim.

SUNA · 24 Mayıs 2018 10:29 am tarihinde

merhabalar, -ben yaklaşık 1 ay önce spora başladım ve yeni programım yeni yazıldı bunun içerisinde cable rowing, cable curl leg extension , hack suquat , lunge,
adductor gibi egzersizler var. bunlar da kilo vermeyi amaclayan biri için doğru hareketler midir ?

  Umut Varol · 24 Mayıs 2018 10:35 am tarihinde

  Selamlar, her türlü egzersiz kilo vermenize yardımcı olur, fakat klasik tipte ağırlık çalışmak kilo vermeniz için ideal bir yol değildir. Kilo verme konusunda ki amacımız antrenman sırasında maksimum derecede kalori yakmak ve metabolizmayı hızlandırmaktır. Sonrasında bir miktarda beslenmemize dikkat eder ve biraz daha kalori açığı oluştururuz. Fazla kalori yaktık ve az kalori aldık sonuç olarak oluşan bu kalori açığı bize kilo verdirir. Sonuç olarak baktığımızda kilo verme için egzersiz sistemi metabolizmayı hızlandıran ve antrenman sırasında bol kalori yaktıran bir sistem olmalı.

Sude · 14 Eylül 2017 3:07 pm tarihinde

Selamlar süper bir çalışma olmuş, zayıflama kilo verme hakkında hep aradığım şey, birsürü detay yok, uygula yeter mantığı. Hemen uygulamaya başladım ama biraz gaza gelip 2 tur yaptım sanırım fazla olmuş. Boşuna 1 turla başlayın dememişsiniz. Sonuçları size yazacağım. Teşekkür ederim, her yerde paylaşıyorum kızlara iyi gelecek ?

  Umut Varol · 17 Eylül 2017 5:37 pm tarihinde

  Sizin adınıza sevindim, sonuçları merakla bekliyorum ?

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir